Duyurular
Ana Sayfa / Dernek / Derneğimizin Kuruluş Amacı

Derneğimizin Kuruluş Amacı

DERNEĞİMİZİN KURULUŞ AMACI

2004 yılında İzmit’te “Dutlu Sebzeli köyü ve Dutlu Sebzeli Köylülerine Hizmet” ilkesiyle kurulmuş olan derneğimiz, bir sivil toplum kuruluşu olarak üyelerimizle, köyümüz, memleketimiz ve ülkemiz için gerçek anlamda fayda sağlayacak hizmetler sunmayı hedeflemektedir. Birlik beraberliğimizi sağlamak, Köyümüzün ve Artvin’imizin ülkemizdeki imajını hak ettiği yere getirmek, her yerde ve her işte biz de varız diyebilmek, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda Dutlu’muzun ve Artvin’imizin tanıtımına ve gelişmesine katkıda bulunmak amaçlarımızın başında gelmektedir.

“Siz neredeyseniz biz oradayız” sloganıyla özdeşleşen bu birlik, Türkiye ve Dünyanın her tarafında yaşayan tüm köylülerimizin ortak sesi olacaktır. Derneğimiz; gelenek ve göreneklerini gurbette yaşatmak ve tanıtmak, Dutlu Köyü ve İstanbul arasında köprü görevi yapmak suretiyle sosyal, kültürel ekonomik ve eğitim açısından donanımlı bireylerin yetişmesini amaç edinmiştir.

Tarihi ve doğa güzellikler ile bezenmiş Dutlu köyümüzün çevre, doğa, turizm ve kültürel varlıklarını koruyarak, köylünün bilgilendirilmesi için toplantılar yapmak, köyü tanıtmak, köyün turistik ve doğal güzelliklerini öne çıkartarak, köyün imar planının ve SİT alanlarının tespit ve tercihi için yapılacak çalışmalar da ilgili mercilere yardımcı olmayı görev edindik.

Dernek üyelerinin maddi ve manevi sorunlarına yardımcı olmak, fikir vermek, çözülmesi yönünde faaliyette bulunmak ve Köy çocuklarının ve gençlerinin eğitimi konusunda maddi yönden sıkıntı içinde olanlara katkıda bulunmak, yardımcı olmak, bunun için projeler geliştiriyoruz.

Köyün her türlü alt yapısı konusunda (yol, su, kanal, elektrik, sulama kanalı vs.) eksikleri gidermek, geliştirilmesini sağlamak, ilgili kuruluşlarla işbirliği yaparak destek olmayı amaç edindik.

Artvin ili Şavşat İlçesi Dutlu Sebzeli Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak; Karadeniz’de bir kültür ve festival kenti olan Artvin’imizin kültürel yapısını gelecek nesillere taşıma sorumluluğunu üstlendik. Gelenek ve göreneklerimizi koruma ve yaşatma ısrarcılığına soyunduk.

Artvin’in güzelliklerini tanıtmak için yola çıktık. Bu uğurda var gücümüzle çalışıyoruz. Çünkü Köyümüzü ve Artvin’imizi çok seviyoruz. Bu hizmette tüm İstanbul’daki köylülerimizi de yanımızda görmek istiyoruz el ele daha iyiye daha güzele…

 Bizimle İrtibata geçmek için. info@dutlu.org adresine mail atabilirsiniz.

 

Dernek Yönetimi.

Hakkında metin

Ayrıca Kontrol Edin

Kurucularımız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir